Emésztőrendszerünk állapota nagyban befolyásolja általános egészségi állapotunkat.
Méreganyagok keletkezése
Az elfogyasztott táplálékkal és ivóvízzel számos káros vegyület kerülhet szervezetünkbe, de méreganyagok a szervezet természetes működése során is keletkeznek. Toxikus anyagok jöhetnek létre tökéletlen emésztés esetén is, melyek a véráramba kerülve eljutnak a szövetekbe, és az egyéni hajlamoktól függően hosszú távon különböző betegségek kialakulásához vezethetnek, rövid távon pedig rontják közérzetünket, ellenálló képességünket, csökkent energiaszintet eredményeznek.
Rostok az egészséges bélfalakért
A bélrendszer tisztán tartásához, egészséges működésének biztosításához emészthetetlen ballasztanyagok is szükségesek. Rostdús táplálkozással, természetes rosttartalmú étrend-kiegészítők fogyasztásával elősegíthetjük a bélbolyhok porózusságának helyreállítását, a bélfalakon lerakódott salakanyagok megkötését és kiürülését. A természetes rostanyagok vízben oldható és vízben nem oldható kategóriákba sorolhatók; a szervezet ideális működéséhez mindkét típusú rostanyagra szükség van.
Kiemelkedő rostanyag: indiai útifű maghéj
A rosttartalmú természetes anyagok közül kiemelkedik az indiai útifű (az ún. Phsyllium, vagy Isabgol) maghéj korpája. Élettani hatásainak köszönhetően évezredek óta ismerik és széles körben alkalmazzák. A Phsyllium elsősorban vízben oldható rostanyagot tartalmaz, mely kiváló vízmegtartó és nyálkaképző tulajdonságainál fogva viszkózusabbá teszi a bélcsatorna falát, miközben kíméletesen letisztítja a bélhám felszínét. Gélszerű minőségének köszönhetően mintegy „megolajozza” a székletet, könnyebben kiüríthetővé teszi azt, ugyanakkor a túl laza székletet megfogja, normalizálja.
A nagy százalékban vízoldható rostot tartalmazó indiai útifű korpa vizet megkötve növeli a béltartalom térfogatát, mely hosszabb ideig tartó jóllakottság érzetet biztosít. A rostanyagok hozzájárulnak az emésztőrendszerben élő barátságos bélbaktériumok megfelelő állományának fenntartásához. Az oldható rostok késleltetik a glükóz felszívódását, így nagy jelentőségük van a cukorbetegség megelőzésében, de kedvező hatással vannak a vérbe kerülő jó-rossz koleszterinek arányának alakulására is, továbbá a széklet lágyításával elősegítik az aranyeres panaszok megelőzését, enyhítését. Ideális étrend-kiegészítő rostszegényen táplálkozó egyéneknek, időseknek, kismamáknak, fogyókúrázóknak, de méregtelenítő kúraként évente 2-3 alkalommal mindenki számára ajánlott a fogyasztása.
Egy duplán őrölt, könnyen felszívódó alternatíva: Dabur Nature Care útifű maghéj
A Dabur étrend-kiegészítője gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény*
Kúraszerű alkalmazása javallott A benne lévő rostok teltségérzetet keltenek a gyomorban, így az emésztésjavító, méregtelenítő hatás mellett az eredményes fogyókúra megfelelő kiegészítője is lehet. Évente legalább 2 kúrát érdemes elvégezni. A 375 grammos adag 6 hetes kúrára elegendő rostot tartalmaz.
Hosszantartó alkalmazása is lehetséges, mivel nincs mellékhatása és hozzászokni sem lehet. Rostszegény táplálkozás mellett alkalmazása különösen fontos egészséges emberek számára is.
Alkalmazásának előnyei a termék gyártója szerint:
Felhasználás módja
Nature Care-t az étkezés és más gyógyszerkészítmények bevétele után legalább 1 órával ajánlott alkalmazni. Kivétel ez alól, ha fogyókúra céljából alkalmazzuk, mert ez esetben étkezés előtt fél órával célszerű bőséges folyadékbevitel mellett bevenni, hogy a gyomorban megduzzadva teltségérzete biztosítson, így csökkentve az éhségérzetet és a bevitt táplálék mennyiségét.
Vízzel, hideg folyadékkal (pl. tea, gyümölcslé) elkeverve azonnal meginni, mielőtt a rost duzzadni/kocsonyásodni kezd. Bevétel után 10 percen belül célszerű még bőséges folyadékot fogyasztani, hogy kellően kifejthesse hatását.
A Dabur Nature Care útifű maghéj webáruházunkban itt érhető el:
https://garuda.hu/shop/dabur-nature-care-utifu-maghej
*A termékinformációk nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, kezelést, szakértővel való konzultációt. A termék fogyasztása nem helyettesíti a gyógyszeres kezelést. Kockázatok és mellékhatások tekintetében konzultáljon kezelőorvosával.