A májbeteg kiskedvencek etetése és kezelése sokszor nagy feladat elé állítja a gazdikat, azonban vannak rá természetes kiegészítő módok.
A máj az egyik legfontosabb létfontosságú szervünk, akár csak a kutyáknál.
Többféle feladatot is ellát, és a nap minden percében dolgozik.
A legtöbben tudják, hogy egyik fő feladata a méregtelenítés, illetve a méreganyagok eltárolása. Ezen felül további funkcói:
Éppen ezért, ha egy májbeteg kutya vagy cica gazdijai vagyunk, kiemelt fontosságú a máj védelme. Ha ez a fontos szerv károsodik, akkor „ott minden borul”.
A májbetegség stádiumai
Az egyes stádiumok már egy rutin vérvétel során kimutathatóak, bár lehet, hogy kedvencünk semmilyen tünetet nem mutat. Innen még viszonylag könnyen visszaállítható a máj tökéletes állapota.
A későbbi állapotok már különféle tüneteket és károsodásokat okoznak és a gyógyulás is nehezebb/ részleges lehet.
Mi okozhat májbetegséget kutyáknál/macskáknál?
Az egyik leggyakoribb, és alap esetben könnyen elkerülhető probléma, az a toxinokkal való találkozás. Ez lehet ólom, gyomírtó, mérgező gomba vagy növény elfogyasztása, fagyálló ivás stb.
Azonban gyakran sorolják ide a silány minőségű tápokban található ízfokozókat, mesterséges tartósítószereket is.
Ezen felül okozhatja leptospirózis is, amely egy emberekre is átterjedő, azaz patogén megbetegedés. Kutyáknál ez ellen a kombinált oltással védelem érhető el, ugyanúgy mint a vírusos májgyulladás ellen, amely főleg az egy éves kor alatti kutyákat támadja meg.
Ezen felül sajnos gyakran májdaganat az oka a problémának, vagy a túlságosan magas zsír és fehérje tartalmú (főleg emberi) eleségek.
Ezért is fontos, hogy egy kiegyensúlyozott összetételű prémium vagy szuperprémium eleséggel etessük cicánkat vagy kutyánkat és ne mi próbáljunk „kotyvasztani” nekik a konyhában.
A májbetegség tünetei
A kutyák és cicák sokáig képesek „rejtegetni” ha fáj valamijük.
Éppen ezért, ha bármilyen apró viselkedésbeli változást látunk, vagy a szokásostól eltérő a széklet, vizelet, stb., akkor haladéktalanul vigyük egy állatorvoshoz a kedvencünket!
Mi utalhat arra, hogy májbeteg a kedvencünk tehát?
Ha megtörtént a kivizsgálás, (vérvétel, hasi ultrahang, de akár CT-re is szükség lehet) akkor bizony jön a kőkemény májvédő diéta, és a kiegészítő kezelések.
Ajánlott májvédő étrendkiegészítők
Az egyik legismertebb, kutyák és macskák számára is adható májvédő a máriatövis magolaj és az azt tartalmazó készítmények.
Ezen felül nagyon jó hatásfokkal rendelkezik a nálunk is kapható LIVJIVAN májvédő és anyagcsere szabályzó belsőleges cseppek.
Ez egy tudományos alapon összeállított gyógynövényes készítmény, amely általános erősítő, vitalitásfokozó hatással is bír.
Használható mind az akut mind a krónikus májbetegség esetén is, és édeskés íze miatt mind a cicák mind a kutyák számára könnyen adagolható. És mivel csupán néhány cseppet kell egyszerre adni belőle, rendkívül gazdaságos is.
Hogyan használd?
-macskáknak és kutyáknak 10kg alatt- naponta 0,5ml
-10kg feletti kutyáknak naponta 1 ml naponta háromszor 10 napig.
Az adag súlyos betegség esetén megduplázható.
Hozunk nektek néhány állatorvostól visszajelzést a termék hatékonyságával kapcsolatban:
Dr. N.J. - "Igazi májdopping, sok esetben mutatkozott meg kiváló regeneratív hatása a májszövetekre, ami nem csak laborértékekben volt kimutatható, hanem az állatok általános állapota, kedélye, étvágya, és ezáltal kondíciója is jelentős javulást mutatott, már rövid távon is.
A rövidebb - hosszabb kémiai terhelésnek kitett állat, pl. antibiotikum, kemoterapeutikum, különböző parazitairtó vegyszerek, kíméletlen hatása után a Livjivan pár hét alatt is jelentős javulást hozott. A kutyák szívesen fogyasztják édeskés íze miatt. Gerontológiai szempontokat is figyelembe véve ajánlom évenként két alkalommal kúraszerű szedését.”
Dr. M.P. - „A gyakorlatban a készítményt májtámogatásra, postoperatív időszakban, rekonvaleszcencia támogatására, méregtelenítő kúrák kiegészítésére, idős állatoknak, étvágytalanság illetve rendszertelen étvágy rendezésére, valamint szőrhullások esetén is használom.A visszajelzések nagyon jók, látványos eredményeket érünk el és elérhető az ára.”
Dr. K.A. - „Krónikus, elhúzódó, nem mindig tisztázható kóroktanú betegségek esetén, - melyeknél a legtöbbször az anyagcsere valamilyen mértékű felborulásáról van szó -, jól bevált szer.
Néhány hét leforgása alatt helyreállítja a felborult anyagcserét, visszatér a kutya étvágya, javul a kedélyállapota, olyan lesz, "mintha kicserélték volna ...”.
Reméljük segítettünk a gazdiknak, és kívánunk jó egészséget minden házikedvencnek!
A cikket a @Petguru / https://petguru.hu/ partnerünk segítségével készítettük el.