A tavasz közeledtével éledezik a természet, hajtani-, virágozni-, zöldülni kezd. Zöldülnek a legelők is a lovak legnagyobb örömére. Azonban a legelőre való engedés nem történhet egyik napról a másikra, csak kellő óvatossággal lehet a legelőszezon elején, különben a lovak egészsége bánhatja.
A lótakarmányok legáltalánosabb felosztása szerint a tömegtakarmányok (fűfélék, szénák, szalmák, szilázsok) jelentik a lovak takarmányának fő részét, mivel a ló emésztés élettanilag a koncentrált takarmányokat igényli. Ezek a takarmányok általánosan alacsony kalóriatartalommal és gazdag rosttartalommal rendelkeznek, azonban tápanyag és energia tartalmuk kinyerése és azok felszívódása nem egyszerű, külön segítséget igényel. Ezért a lónak hatalmas, 28-36 literes vakbele és több mint 100 liter térfogatú vastagbele van. Ezekben a bélszakaszokban baktériumok és más mikroorganizmusok dolgozzák fel az elfogyasztott takarmányokat. Ezek a baktériumok és mikroorganizmusok azonban rendkívül érzékenyek például a hirtelen, hozzászoktatás nélküli takarmányváltásra.
Ha ezen mikroorganizmusokat nem szoktatjuk kellően hozzá a változáshoz, az egyensúlyuk felborulhat, eredményül pedig súlyvesztés, hasmenés, kólika vagy savós patairha-gyulladás alakulhat ki.
A ló bélrendszerében élő mikroorganizmusoknak körülbelül 21 nap kell ahhoz, hogy hozzászokjanak az újfajta takarmányhoz. De ha már 10-14 napot rászánsz a fokozatos szoktatásra, már sokat tehetsz azért, hogy elkerüld az egészségügyi problémákat.
A legelőhöz szoktatás kétségkívül türelmet és odafigyelést igényel a lótartó részéről, de ez kifizetődik, hiszen sok kellemetlenséget megspórolhatsz általa.
Eme kényes időszak természetes támogatója és hatékony támogatója lehet a SALCOCHEK pro, mely hozzájárul az emésztőrendszer normális működésének helyreállításához. Minimalizálja a víz- és tápanyagveszteséget. Védőréteget képez az emésztőrendszer nyálkahártyáján, amivel optimális környezetet biztosít a baktériumoknak és mikroorganizmusoknak.
További segítséget jelenthet a RUCHAMAX, gyógynövénytartalmú, emésztést segítő állatgyógyászati készítmény alkalmazása, mely csökkenti az emésztési rendellenességek előfordulását, természetesen támogatja az emésztőrendszer természetes működését. Fokozza a gyomormozgást, a nyál és más emésztőnedvek, enzimek elválasztását. Segíti az optimális mikroflóra kialakulását a gyomorban és belekben. Valamint javítja a takarmányban lévő tápanyagok hasznosulását, ezáltal fokozza a teljesítményt.